Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Właśnie dziś - 17 stycznia zaczęły się dla niektórych dzieci ferie zimowe, które potrwają 2 tygodnie! Czas wypoczynku przypada według województw między 17 stycznia a 2 marca. Ale co to byłyby za ferie, gdyby nie było śniegu? A właśnie dziś w Sopocie zaczął pruszyć biały śnieżek! Atrakcji więc nie zabraknie!

Molo w Sopocie zimą

Dla dzieci i młodzieży z całej Polski, które przyjadą do naszego kurortu przygotowano specjalny program.

Na głównym placu Skweru Kuracyjnego na Molo w Sopocie, w sąsiedztwie Domu Zdrojowego i Hotelu Sheraton znajduje się sztuczne lodowisko, które jednorazowo może pomieścić ponad 100 osób. Chętnych do jazdy na łyżwach nigdy nie brakuje. 30 stycznia (czwartek) o godzinie 12.00 dla najmłodszych zaplanowano bezpłatny kurs - naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach .
Warto popatrzeć na Molo i lodowisko przez jedną z trójmiejskich kamer, gdzie widać obraz na żywo. Polecam: Kamera z widokiem na Molo

W sobotę, 1 lutego 2014 o godzinie 11.00 na stoku Łysej Góry w Sopocie odbędą się zawody narciarskie. Zapisy w Barze Sabat w godz.9.30 – 11.00. Zawody uzależnione są jednak od warunków śniegowych. Każdy turysta odwiedzający Sopot zimą powinien zobaczyć naszą Górę Łysą, z której można zjeżdżać na nartach, a z niej podziwiać wspaniały widok na morze! Jedyna taka Góra w Polsce!

Warto również skorzystać z oferty MOSiR – ceny biletów na krytą pływalnię przy ul. Jana Jerzego Haffnera 57 w czasie ferii dla dzieci i młodzieży wynosić będzie tylko 5 PLN za cykl.

Natomiast Biblioteka Główna w Sopocie przy ul. Obrońców Westerplatte 16 zaprasza wszystkie dzieci na projekcje filmów w dniu 24 i 31 stycznia między godziną 12.00 a 14.00 w ramach projektu "Filmowe piątki". Wstęp wolny.

Inną propozycję na spędzenie wolnego dnia ma PGE ARENA. Goście odwiedzający Pomorze mogą zaplanować jeden dzień z zimowych wakacji na gdańskim stadionie. Można tam będzie skorzystać z ponad trzygodzinnego programu ułożonego specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży odpoczywających w ferie w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie! Program obejmuje: zwiedzanie stadionu z przewodnikiem, zjazd pędzącą kolejką tyrolską spod dachu stadionu, wizytę w Muzeum Lechii, a także obiad w T29  - największym pubie kibica w Polsce.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w dniach od 21 stycznia do 2 lutego przygotowało na okres zimowy dwie interaktywne wystawy. Jedna z nich skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych gości. „Lód i woda – Polarna ekspedycja Pana Kulki”, to wystawa, podczas, której każde dziecko będzie mogło odkryć fizyczne właściwości lodu i wody. Wystawa „Zimowa ewolucja” odpowiednia będzie natomiast dla starszych gości. Będzie można się przekonać, jak ważne są  geny i mutacje, zwłaszcza dla przystosowania organizmów do warunków zimowych. Dodatkowo w weekendy każdy będzie mógł wziąć udział w otwartych warsztatach „Fizyczne oblicza zimy”. Szereg eksperymentów związanych z właściwościami lodu i wody pokaże, po co właściwie sypie się sól na drogi i dlaczego fokom wcale nie jest zimno. Więcej na www.experyment.gdynia.pl

A po pływaniu, jeżdżeniu na łyżwach, zwiedzaniu, eksperymentowaniu i spacerowaniu trzeba będzie jeszcze gdzieś wypocząć i się dobrze wyspać! Idealnym miejscem będą Apartamenty Joasia, które znajdują się w pobliżu wszystkich wymienionych powyżej atrakcji, które zostały przygotowane na czas ferii zimowych w roku 2014. Zapraszam więc wszystkich rodziców do zarezerwowania noclegów w naszych pokojach gościnnych w Sopocie.

Życzę dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i rodzicom.
Joasia

 

Wersja na komputer statystyka statystyka