Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Łabędzie, kaczki i mewy zimą w Sopocie.

Zima to ciężki okres dla ptaków wodnych, których na sopockiej plaży jest wiele. Dokarmianie ich podczas mrozów jest zatem bardzo wskazane. Wiele osób mieszkających w Sopocie regularnie przynosi więc jakieś przysmaki ze swojej kuchni. Warto jednak  wiedzieć, że łabędzie, kaczki to ptaki roślinożerne i można dokarmiać je drobno pokrojonymi surowymi lub gotowanymi warzywami, otrębami, ziarnami kukurydzy. Natomiast chleb powinien stanowić wyłącznie uzupełnienie pokarmu, gdyż zawiera sól i substancje ulepszające bardzo szkodliwe dla tych ptaków. 

Goście, którzy odwiedzą masze miasto zimową porą zapewne uwzględnią dokarmianie ptaków w swoim rozkładzie zajęć, gdyż jest to bardzo miły element rodzinnych spacerów, szczególnie dla dzieci. Z przyjemnością można patrzeć na kaczki, czy łabędzie, które z ręki wezmą od nas różne przysmaki. A mewy jeszcze w locie, nad naszą głową chwycą rzucony kawałek chleba.

Polecamy więc wszystkim turystom zatrzymanie się w naszych pokojach gościnnych Joasia położonych tylko 2 minuty spacerkiem od Molo, gdzie zimuje większość łabędzi i innych ptaków. Powinny one zgodnie ze swoim zegarem biologicznym odlecieć na zimę, ale zostały w Sopocie - właśnie w okolicach Mola. Z naszych apartamentów możecie Państwo wyjść od razu na plażę i zacząć swój krótki lub dłuższy spacer.

Niektórzy skorzystali już z tej możliwości. Proszę popatrzeć na zdjęcia poniżej.

 

 

Wersja na komputer statystyka statystyka