Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Budowa nowego dworca kolejowego w Sopocie

Goście przyjeżdżający do Sopotu pociągiem mogą napotkać pewne utrudnienia związane z ogromną inwestycją, która prowadzona jest w zasadzie w samym Centrum miasta. W miejscu starego dworca powstaje nowy dwupoziomowy budynek dworca PKP, nowoczesny kompleks handlowo-usługowy, nowy hotel i podziemny parking na ponad 200 samochodów.  Na terenie przydworcowym zaplanowano stworzenie dwóch placów miejskich połączonych z "Monciakiem" i tereny zielone.

Prace budowlane rozpoczęły się na przełomie kwietnia i maja. Najpierw wyburzono funkcjonujący przez 40 lat budynek starego dworca, następnie - cegła po cegle rozebrana została dawna bagażownia, która po zakończeniu budowy parkingu podziemnego będzie odtworzona. Prace nad bagażownią nadzoruje konserwator zabytków.


Projekt nowego dworca

Projekt nowego dworca w Sopocie

Projekt nowego dworca w Sopocie

Projekt nowego dworca w Sopocie

Planowo nowy dworzec ma być gotowy już w czerwcu 2014 roku, a cała inwestycja ukończona do końca przyszłego roku. Obecnie kasy biletowe znajdują się w budynku tymczasowym przed wejściem na perony SKM i dalekobieżne przy ul. Marynarzy. Tu również został przeniesiony postój taksówek. Brakuje jednak miejsca, gdzie podróżni mogliby przechować swoje bagaże.

Mimo trwającego remontu, zachęcam jednak wszystkich gości, którzy planują przyjechać do Sopotu, do naszych kwater prywatnych, by skorzystać z tego wygodnego środka transportu, jakim jest pociąg. Po wyjściu z pociągu na stacji Sopot-Centrum do apartamentów Joasia jest bowiem tylko 10 minut drogi spacerkiem. Jeśli jednak macie Państwo ze sobą trochę cięższe bagaże, to polecam wsiąść do taksówki. Podróż nad samo morze, na ul. Bolesława Chrobrego 47/49 będzie kosztować około 10 PLN. W czasie pobytu w naszych pokojach gościnnych można również skorzystać z usługi przechowania bagażu, jeśli np.będziecie Państwo chcieli trochę dłużej zostać w naszym uzdrowiskowym klimacie. 

Zapraszam więc do Sopotu...

 

Wersja na komputer statystyka statystyka