Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

The Human Body Exhibition w Gdańsku do 27.X.2013 roku

Zapraszam do skorzystania z noclegu w naszych sopockich apartamentach, gdzie można teraz, jesienią powdychać w nasze płuca dużo zdrowego powietrza i jodu z nad bałtyckiego morza! A przy okazji, zachęcam wszystkich gości, by skorzystali z ostatniej szansy, by wybrać się nieopodal, do Gdańska obejrzeć fascynującą wystawę The Human Body. 


 Wystawa w Gdańsku

Wystawa ta pojawiła się w Trójmieście już 2 maja br. i miała trwać do końca wakacji, ale z uwagi na dużą ilość zainteresowanych wystawą osób, termin jej ekspozycji został już dwukrotnie wydłużony i obecnie galeria otwarta jest do 27 października. A co w tej wystawie jest tak niezwykłego? Otóż jest to trójwymiarowa podróż w głąb ciała człowieka - w głąb skomplikowanych układów - od skóry przez kości, od głowy po palce u nóg. Na wystawie można zobaczyć ponad 200 eksponatów całych ciał i poszczególnych narządów. Wszystkie eksponaty prezentowane na wystawie to ciała ludzi, którzy zmarli śmiercią naturalną i zostały przekazane do celów naukowych. Każda tkanka została zręcznie przygotowana przez doświadczonych anatomów, między innymi po przez zanurzenie tkanek w ciekłej gumie silikonowej, co powstrzymało proces rozkładu. Galeria podzielona jest na 9 działów.

Dla mnie najciekawszą galerią okazała się ta, która chronologicznie pokazała rozwój człowieka od etapu zarodka aż po płód. Każda ze zwiedzających osób zapewne dostrzeże, iż nawet maleńka cząstka, która przez wielu nie jest uważana jeszcze za człowieka, a nawet usuwana podczas ciąży, ma już bijące serduszko czy też widoczne rączki, nóżki, główkę. Głównym celem wystawy jest jednak zwrócenie uwagi zwiedzających na konieczność dbania o to, co mamy najważniejsze - nasze niezwykłe ciało. Zachęcam więc osoby, które planują choć krótki urlop w Sopocie, by skorzystały nie tylko z uroków naszego nadmorskiego kurortu, ale wybrały się też na światową wystawę, którą obejrzały miliony. 

Więcej ciekawych informacji na www.human-body.pl.

 

Wersja na komputer statystyka statystyka