Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Drugi księżyc i pływający Giewont w Sopocie!

W dniach 5-8 września odbył się w Sopocie Festiwal 02 Artloop 2013, w ramach którego zostało zainstalowanych w sopockiej  przestrzeni miejskiej kilka obiektów stworzonych przez artystów. Goście, którzy korzystali w tym czasie z noclegów w naszych apartamentach mogli odbyć niecodzienny spacer nie tylko pośród drzew, które rosną na Palcu Przyjaciół Sopotu, ale również pośród ich koron!  

 

Instalacja artystyczna w Sopocie
Instalacja artystyczna "Spacer wśród drzew"Anna i Adam Witkowscy zrealizowali instalację świetlną Second Moon Syndrome. Nad Domem Zdrojowym na przeciw Molo zawisł sztuczny księżyc. Taki zabieg pozwolił wykreować pewną iluzję w oczach patrzącego. I tak, spacerując teraz po Molo o zmierzchu można dostrzec spływające na nas światło księżyca w pełni. Zapraszam wszystkich turystów do odszukania wzrokiem tego obiektu.
Obecnie każdy z wczasowiczów, przechadzając się blisko morza,  może zobaczyć pływający Giewont! Tak! To instalacja rzeźbiarska Daniela Rumiancewa zatytułowana "Od morza do Tatr". W Bałtyku, w pobliżu sopockiego Molo została zakotwiczona pływająca skała - model Giewontu, a na niej człowiek o dwóch twarzach - jedną skierowaną w stronę morza, druga w stronę Tatr! Zachęcam wszystkich turystów do odszukania tej niesamowitej rzeźby. Mogę podpowiedzieć, że znajdziecie ją Państwo w pobliżu wejścia na plażę nr 18, tylko 5 minut pieszej drogi od naszych apartamentów. tabliczka pamiątkowa rzeźby
Tablica pamiątkowa rzeźby "Od morza do Tatr"


Zapraszam do spacerów wrześniowych po naszym pięknym i ciekawym kurorcie!

 

Wersja na komputer statystyka statystyka