Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

W dniach 3 i 4 sierpnia odbyła się w Sopocie dziewiąta i dziesiąta jubileuszowa wystawa kotów rasowych. Organizatorem był Amber Cat Club. Miejscem wystawy jak co roku była Hala Tenisowa przy ul. Tenisowej 2. Wielbicieli futrzaków informujemy, że jest to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Jak co roku mogliśmy zobaczyć wiele rasowych kotków, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Kto się znalazł na wystawie? Norweskie leśne, których charakteryzuje dzikość i baśniowa uroda, półdługowłose Maine Coony, niektóre mają nawet 10 kg!,krótkowłose Burmy, łyse Sfinksy czy smukłe Syjamskie.

Jednak chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na jedną wyjątkową rasę jaką jest Ragdoll, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza szmacianą lalkę. Chyba żadnej innej rasie kotów nie przypisywano tak dziwacznych właściwości ani tak nieprawdopodobnych legend, jak te, które rzekomo towarzyszyły powstaniu kotów Ragdoll. Cechą charakterystyczną tych kotów jest to, że w ramionach swoich opiekunów potrafią tak się rozluźnić, że zwisają jak szmaciana lalka. Koty tej rasy są spokojne, umiarkowanie aktywne i bardzo towarzyskie. Łatwo przystosowują się do życia nawet w niewielkim mieszkaniu. Radosne i skore do zabawy raczej źle znoszą samotność, silnie przywiązują się do opiekuna. Ragdolle są bardzo ufne, przez co nie powinny być wypuszczane na zewnątrz bez dozoru. Koty tej rasy łatwo się uczą, lubią nawet typowo "psie zabawy" jak aportowanie. Ogólnie ragdollowi najbardziej potrzebne jest towarzystwo ludzkie, kocie lub psie.

Rasa została uznana w 1965 roku przez NCFA, a jej założycielem była Ann Baker z USA. Dopiero w 1981 roku rasa ta trafiła do Europy, a w 1992 roku została wpisana do rejestrów FIF-e. Obecnie rasa Ragdoll jest uznana przez wszystkie ważniejsze stowarzyszenia na świecie.


Na zdjęciach poniżej prezentujemy nasz nowy nabytek – kociczka ragdoliczka Sonia :) ma już 5-mcy 


Kot rasy Ragdoll u nas w Sopocie

Kot rasy Ragdoll u nas w Sopocie

Wersja na komputer statystyka statystyka