Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Czerwone Gitary - Koncert Wspomnień

Już 6 lutego o godz. 19.00 w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert zespołu "Czerwone Gitary".

Ten legendarny już zespół lat lat 60 i 70 został założony 3 stycznia 1965 roku przez Jerzego Koselę w kawiarni "Cristal" w Gdańsku.W tym składzie byli również Krzysztof Klenczon i Henryk Zomerski, Bernard Dornowski i Jerzy Skrzypczyk. W 1965 odszedł Henryk Zomerski a dołączył Seweryn Krajewski.Pierwotna nazwa tego zespołu, jak zapewne pamiętają jego starsi fani brzmiała "Pięciolinie".W tym samym roku występowali w sopockim "Non-Stopie". Było to jedyne miejsce w Polsce, gdzie w okresie wakacji można było zobaczyć i posłuchać czołowych wykonawców rocka. W tym składzie nagrali swoją pierwszą płytę. Znajdowały się na niej 4 piosenki: "Bo ty się boisz myszy", "Taka jak Ty", "Licz do stu" i "Pluszowe niedźwiadki". Nazwali się "Czerwone Gitary"- bo taki był kolor gitar, na których grali. Gościnnie występował z nimi - Seweryn Krajewski. W kwietniu 1965 roku nagrywają po raz pierwszy dla Polskiego Radia, a jesienią ruszają w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce".Czerwone Gitary

  

Podczas najbliższego koncertu muzycy przeniosą również na scenę Filharmonii obszerne fragmenty koncertu, z Teatru Muzycznego w Gdyni, który został entuzjastycznie przyjętego przez trójmiejską publiczność. Koncert ten odbył się w styczniu 2012, a Czerwone Gitary zaśpiewały na nim piosenki Krzysztofa Klenczona - jednego z najpopularniejszych twórców i wykonawców polskiej muzyki pop, którego takie przeboje jak: "Historia jednej znajomości", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary, gdzieś Ty był", "10 w skali Beauforta", "Matura", czy "Biały krzyż", zostaną przypomniane na tym koncercie. Nie zabraknie również piosenek , z ostatniego okresu działalności grupy.

Występy Zespołu Czerwone Gitary są zawsze bardzo gorąco przyjmowane przez widzów i dostarczają wyjątkowych wzruszeń, a wieloletnie sukcesy i osiągnięcia tego zespołu, uczyniły go Laureatem Plebiscytu na najpopularniejszy Polski Zespól XX wieku. Ze starego składu grają Jurek Kossela i Jerzy Skrzypczyk. Koncert trwać będzie 2-godziny.


Ceby biletów: 60, 80, 100zł
Adres: Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1, Gdańsk 

Wersja na komputer statystyka statystyka