Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Jeziorko Morskie Oko w Sopocie.

Czy ktoś z Państwa wiedział, że w Sopocie, tak, jak i w Zakopanym, również mamy Morskie Oko? 

Oko to potoczna nazwa jeziora, które swoją oficjalną nazwę zawdzięcza kompozytorowi i muzykowi Feliksowi Nowowiejskiemu. Jeziorko to, a właściwie stawik jest największym zbiornikiem wodnym w Sopocie. Powstał on prawdopodobnie w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Znajduje się zaledwie 700 metrów od ulicy Bohaterów Monte Cassino, a piesza wycieczka z Apartamentów Joasia zajmuje około 25 minut. Trzeba przejść 1,8 km. Z jeziora Nowowiejskiego wypływa jeden z ważniejszych w historii Sopotu potok Wiejski - obecnie w całości prowadzony podziemnym kanałem, w większości prowadzonym pod główna ulicą Monte Cassino.

Staw Morskie Oko to naprawdę urokliwy zakątek miasta - otoczony lasem, z dala od ulicznego zgiełku, trochę taki tajemniczy, dziki, jakby zaniedbany- prawdziwy i naturalny- taki sam niezmienny, jaki pamietam z dzieciństwa :-) 

Poza sezonem opuszczony i małoodwiedzany, spotykam tu zazwyczaj tylko kaczki, czasami wędkarzy... Tuż obok stawu Morskie Oko znajduje się droga do Opery Leśnej, wiec w sezonie ludzi jest więcej...

Dlaczego jeszcze warto wybrać się na spacer w tamte okolice? 

Tuż obok znajduje się jeden z malowniczych punktów widokowych, z których podziwiać można panoramę Sopotu. Szczyt ten nazwany Wzniesieniem Strzeleckiego ma wysokości 79,7 m n.p.m.

Poniżej zamieszczam moje zdjęcia z zimowego styczniowego spaceru 2020 roku ;-)

Czyż to nie piękne widoki? 
Kto już tu był i je widział?

Morskie Oko Sopot

Staw Morskie Oko

Jezioro Nowowiejskiego w Sopocie


Panorama Sopotu


Punkt widokowy w Sopocie

Wersja na komputer statystyka statystyka