Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Koparka w morzu przy Molo w Sopocie?

Turyści spacerując jesienną porą w Sopocie mogą natknąć się na niecodzienny widok - w wodzie przy Molo zanurzone są żółte samochodziki: koparki, ciężarówki, które niczym dziecięce zabawki cały czas są w ruchu! Kopią i kopią, wydobywają piasek z dna morskiego i gdzieś go wywożą!
Od poniedziałku 9 października 2017 r. trwają prace mające na celu zlikwidowanie piaszczystej łachy, która tworzyła się od 2011 r., kiedy to wybudowano marinę.
Tego lata idąc drewnianym deptakiem można było zobaczyć bardzo szeroką plażę, a wchodząc do morza i zanurzając się tylko do kolan, można było przejść tak aż do bocznej części Molo! W naszej okolicy wieją głównie wiatry zachodnie, toteż fale transportują piasek wzdłuż lini brzegowej. Piasek nawet po jego usunięciu bedzie znów sie gromadził. 
Obecnie, zbędny piach zostaje wykopany specjalną koparką i wywożony plażą kilmetr dalej, w okolice Gdańska, gdzie ma posłużyć, by wzmocnić i poszerzyć plażę w innym miejscu.
Tak więc, zachęcam wszystkich do korzystania z plaży blisko Molo i naszych Apartamentów, ponieważ jest ona bardzo szeroka, a w sezonie letnim 2017/2018 będzie można już zażywać kąpieli w pogłębionym akwenie i zanurzyć się w morzu nie tylko do kolan ;-)))
Zapraszam serdecznie, Joasia

Koparka w morzu

  Molo Sopot

Koparki

Pogłębianie dna morskiego

Wersja na komputer statystyka statystyka