Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Nowy kameralny zakątek w Sopocie.

Trochę na uboczu, obok Monciaka, tuż za popularnym Spatifem, wśród domków rybackich powstał mały kameralny placyk, z postacią rybaka wynurzającą się z wody w płytkiej kamiennej niecce. Figura przedstawia młodzieńca z koszem ryb na głowie i siecią przewieszoną przez rękę. Jest to rzeźba Jasia Rybaka. Oblewana jest strużkami pulsującej wody. Prawdopodobnie stanowi ona alegorią miesiąca sierpnia, miesiąca obfitującego w plony z pól, jezior i morza. 

 Plac Jasia Rybaka w Sopocie Jasiu Rybak

Zrewitalizowany placyk z Jasiem Rybakiem na czele stanowi naprawdę urokliwą część miasta. Pojawiły się tam stylowe ławeczki z drewna, stojak na rowery, posadzono dużo zieleni. Można również usiąść w znajdujących się na placu restauracjach i spożywając na powietrzu posiłek, rozkoszować się tą niepowtarzalną okolicą...

Bowiem, jak niewielka kopenhaska syrenka, przykucnęła na kamieniu w porcie z dala od centrum miasta, czy słynna na cały świat malutka postać siusiającego chłopca stoi w Brukseli przy ścianie domu w zaułku, tak postać Jasia Rybaka na małym sopockim placyku wpisała się już w pejzaż naszego miasta.

Ja już mam zdjęcie z Jasiem Rybakiem, a Wy?

Wersja na komputer statystyka statystyka