Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Stacja Sopot to dwa perony. Pierwszy, tzw. podmiejski, peron Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągiem z Sopotu można pojechać w stronę Gdańska lub Gdyni. Drugi peron – odjeżdżają z niego pociągi dalekobieżne – regionalne, pośpieszne.

Stacja Sopot zlokalizowana jest w Centrum Sopotu, tuż przy popularnym „Monciaku”, w górnym odcinku ulicy Monte Cassino! A do plaży i Pokoi Gościnnych Joasia odległość wynosi zaledwie 1 kilometr, czyli jakieś 10 minut pieszej trasy.

Obecnie, wysiadając na dworcu kolejowym w Sopocie, zapewne zauważą Państwo ciekawą stylistykę, jaką wyróżnia się stacja naszego kurortu. Perony zostały bowiem niedawno wyremontowane i dziś wyglądają one tak, jak w XIX wieku.

     Peron 1  Peron 2

Ponadto, został wyburzony stary dworzec PKP, obiekt z czasów PRL, wybudowany w 1971 roku. W tym miejscu powstaje nowoczesny, przeszklony budynek dworca. Inwestycja ma zostać zakończona do końca bieżącego roku. A tymczasem wszyscy podróżni przyjeżdżający do Sopotu muszą liczyć się z utrudnieniami.

Mimo to, zachęcam wszystkich turystów odwiedzających Sopot do podróży pociągiem. Nasze uzdrowisko bowiem jest niewielką miejscowością, stąd wszędzie jest blisko. Samochód zazwyczaj nie jest potrzebny w komunikacji, a można uniknąć opłaty za parkowanie i straconego czasu w poszukiwaniu wolnych miejsc parkingowych!

A już niebawem pociągiem Pendolino z Warszawy do Sopotu dojadą Państwo tylko w 2 godziny i 58 minut! To dopiero będzie wygoda :-)

Nowy dworzec w Sopocie

Ja osobiście czekam na powstanie wielkiego Centrum Handlowego przy Dworcu kolejowym...

Wersja na komputer statystyka statystyka