Polish English German Russian


nocleg sopot
sopot zdjęcia
cennik noclegu w sopocie
sopot atrakcje
kontakt w sopocie

Telefon: +48 691-95-22-71

Pijalnia wody solankowej w uzdrowisku Sopot.

Z polskich solanek o unikatowych właściwościach słynie Busko-Zdrój, Solec, Połczyn, Krynica czy Ciechocinek, ale mało kto wie, dlaczego również Sopot jest miejscowością uzdrowiskową. Otóż, ze Zdroju św. Wojciecha w Sopocie wypływa samoczynnie z głębokości 800 m. lecznicza woda - 4,4% solanka bromkowa, jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. Woda ta została odwiercona w 1973 roku. Sopocka solanka zawiera więc tyle samo procent soli, ile jest jej w Morzu Czerwonym!

Woda ta jest ogólnodostępna w grzybku inhalacyjnym w Parku Południowym. W takim naturalnym stężeniu może być używana tylko do celów zewnętrznych - inhalacji czy też kąpieli. Kąpieli można zażywać w basenie rehabilitacyjnym Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego przy Molo.

Natomiast w Domu Zdrojowym, w pobliżu Molo można bezpłatnie spożyć rozcieńczoną wodę solankową. Do Pijalni wody mineralnej trzeba wjechać panoramiczną windą na 3 piętro.

Wszyscy Ci Państwo, którzy tam jeszcze nie byli, powinni czym prędzej posmakować tej zdrowej, choć mdłej wody! Ale, by z kranu wypłynęła solanka, najpierw należy "pogłaskać" ten kran :-) I tak właśnie można uzupełnić niedobór soli mineralnych w naszym organizmie! Ponadto słona woda przeczyszcza drogi żółciowe, co pozytywnie wpływa  na przewód pokarmowy, pobudza czynności żołądka, trzustki, jelit i działa wspomagająco u osób chorych na cukrzycę.

Proponuję więc taką "odnowę biologiczną" podczas spaceru. Gdy tylko wyjdziecie Państwo z naszych apartamentów, już po kilku minutach można podziwiać przepiękne widoki na Zatokę Gdańską i wypić kubeczek lub dwa tej niezwykłej słonej wody!

Byłam, piłam i polecam...
Joasia

Pijalnia wód mineralych w Sopocie     Solanka w Sopocie

Widoki z Pijalni Wód

 

Wersja na komputer statystyka statystyka